Lucia Piršelová.

lucia.pirselova@iwaldorf.sk

Lucia Piršelová

Kto som?

Volám sa Lucia Piršelová. Som ženou, matkou, manželkou, speváčkou, klubistkou, učiteľkou hud. výchovy na waldorfskej škole a nadšenkyňou waldorfskej pedagogiky.

Vyštudovala som Základnú školu v Pezinku, Obchodnú Akadémiu v Pezinku, študovala som operný spev na Štátnom Konzervatóriu v Bratislave, 3-ročné waldorfské vzdelávanie v Prahe. Momentálne už 5-tym rokom študujem kurz techniky spevu, hlások a vokálov u hlasovej pedagogičky Mgr. Ľubice Knezovičovej ako zborová aj  sólová speváčka vážnej hudby. Od malička spievam a žijem hudbou. Moje spievanie začalo v mládežníckom spevokole Monika, chrámovom spevokole Ad Una Corda v Pezinku. Rovnako môžem spomenúť 17 rokov spevu v dychových hudbách Cajla-né a Križovianka, 3 roky pôsobenia v modernej kapele Duo Kern, 1,5 ročné pôsobenie v Anglicku v zbore Times and Seasons a telese Hutton and Shenfield Choir Society, kde sme absolvovali koncerty s orchestrom a sólistami londínskej opery. A tradičné obrady začepčenia a odobierky v kroji s folklórnou skupinou Breza z Grinavy.

Moje zamestnania:2 roky AuPair v Anglicku- starala som sa o 3 deti, 2 mesiace AuPair v Taliansku-starala som sa o dve deti, pracovala som 1,5 roka ako Cinema Back Office Manager vo firme Screenvision v Bratislave v oblasti kinoreklama a 1 rok ako asistentka a call service krajského riaditeľa pre OVB Slovensko p. Jánošíka v Nitre.

Prečo som na WŠ?

Veľký impulz na štúdium a poznanie wald. pedagogiky mi dala nemilá skúsenosť s mojou staršou dcérou a jej problémom s grafomotorikou. Hľadala som školu kde porozumejú fyzickým a duševným potrebám môjho dieťaťa, príjmu ho s láskou a dajú mu čas a priestor aby mohlo dozrieť. Tam, kde sa vyzdvihne a zušľachtí potenciál každého dieťaťa. Tieto všetky aspekty som našla vo wald. pedagogike a škole, ktorá nesmierne obohacuje môj život a aj v deťoch, ktoré sú jeho súčasťou.

Čím žijem?

Žijem mojou rodinou: manželom a tromi deťmi, spevom, hudbou. Snažím sa život si vychutnať naplno, v každom prítomnom okamžiku.

Moja inšpirácia?

Hudba, príroda, deti, waldorf. pedagogika, metóda školy odhalenia hlasu Werbeck