Ako si žijú šiestaci

Autor: Ivana Bartovičová, učiteľ, 3.4.2020

Ako vás všetkých, tak i nás zastihla táto situácia celkom nepripravených. Najprv sa väčšina detí tešila nečakanému voľnu, po pár dňoch sa však začali vypytovať, kedy sa vrátia do školy. Tak sme si zostavili rozvrh, podľa ktorého sa snažíme fungovať a celkom nám to ide. V niektorých veciach aj podobne, ako v škole. Napríklad: jedna žiačka už raz zaspala, jedna žiačka nevie nájsť zošit z matematiky, už prehľadali celý dom, a to ani nikde nebola, niektoré deti si zabudli urobiť domácu úlohu, niektoré deti by chceli prestávku, niektoré deti sú už o 12.h hladné, niektoré veci musím aj viackrát zopakovať, ... No uznajte! Ako v škole :-)

Inak sme veľmi pracovití, všetci sme si spočítali našetrené peniaze, aby sme mohli rátať úroky, ktoré by nám v banke dali, orientujeme sa v archíve rozhlasu a počúvame zaujímavé relácie, o ktorých potom rozprávame ostatným spolužiakom, robíme každodenné pozorovanie a kreslenie jednej vetvičky na epochu prírodopisu, robíme rozhovory s rodičmi i inými príbuznými na aktuálne témy a tiež sa venujeme jazykom, najmä angličtine a nemčine. Nezaháľajú ani naše ruky, dokončujeme bábiky a trénujeme na cirkus (aj nohami ).
Máme pre vás aj malú ochutnávku, aby ste vedeli, na čo sa môžete v najbližších týždňoch tešiť.

Ahoj Harry, mohol by som s tebou urobiť rozhovor?

Áno, pravdaže, ale najprv by som rád vedel, kto mi to vola.

Ó, áno, prepáč, zabudlo som, som 11-ročný chlapec a volám sa Janko Horecký.

Teší ma. keby Ti to nevadilo, nemuseli by sme spolu telefonovať, nemám tu dobrý signál, mohol by som Ti odpovede poslať sovou poštou.

Pravdaže nevadilo, rád by som to vyskúšal.

Tak poďme na to!

Ako sa máš?

Mám sa dobre.

Čo práve robíš?

Práve som si čítal Denného proroka, keď zazvonil telefón a strýko Vernon ma skoro zahlušil, že dávam niekomu naše číslo.

Prepáč mi tú nepríjemnosť.

To nič, už som si zvykol.

Čo zaujímavé si čítal v Dennom prorokovi?

Opatrenia proti Koronavírusu.

Už ho tam máte aj vy?

Ha-ha, ešte nie,ale ministerstvo mágie už hľadá protikúzlo.

Dokončenie nájdete v šiestackom školskom časopise, ktorý v tomto šk.roku vyjde výnimočne len v elektronickej podobe.

Ivana Bartovičová