Waldorfská škola v Bratislave

Píšu waldorfskí absolventi

Stanovisko ku prebiehajúcemu štrajku od nášho absolventa Jána

Autor: Waldorfská škola, 30.1.2016

Vážení pedagógovia, milí priatelia, je mi veľmi ľúto, že som sa nemohol zúčastniť osobne, nakoľko by som si veľmi rád vypočul názory a postrehy vás – učiteľov i žiakov WŠ, ktorú som navštevoval deväť rokov. Štrajk je pre mňa jasným vyvrcholením toho, čo je, dovolím si povedať, jedným… Pokračovať v čítaní

„Epochový” spôsob vzdelávania je lepší, aspoň pre študentov

Autor: Waldorfská škola, 19.11.2015

Jakub Hrbáň, absolvent Súkromnej základnej školy waldorfskej, vo svojom blogu s odstupom času hodnotí, ako ho navštevovanie tradičnej alternatívnej školy pripravilo na život. Z jeho blogu vyberáme jednu silnú myšlienku: "S určitosťou viem jedno, že ako absolvent Waldorfskej školy a … Pokračovať v čítaní

Pohľad absolventov na waldorfskú školu

Autor: Xénia Činčurová, učiteľ, 28.4.2015

Často sa stretávame s otázkou, ako naši absolventi zvládajú prechod na strednú školu, ako sú pripravení, keď waldorfská škola má tak odlišný systém od ostatných škôl? V rámci projektu Podaj to ďalej sme oslovili posledné tri ročníky našich absolventov týmito otázkami: Na akú strednú školu ste sa… Pokračovať v čítaní

Môj protest

Autor: Waldorfská škola, 23.1.2013

Som jeden z prvých absolventov Súkromnej základnej školy waldorfskej v Bratislave. Počul som, že sa ministerstvo školstva usiluje ukončiť experiment tejto školy v jej neprospech. Som zásadne proti a rád by som vám poskytol môj názor na túto školu a ocenil skúsenosti, ktoré mi dala do … Pokračovať v čítaní

Týchto učiteľov to skutočne baví a žiaci ich zaujímajú

Autor: Waldorfská škola, 22.1.2013

Momentálne študujem na súkromnej strednej umeleckej škole animovanej tvorby v Petržalke, darí sa mi skvele, som v 3. ročníku. Do waldorfskej školy som chodila od druhého ročníka, to znamená, že mám skúsenosť aj so štátnou základnou školou. Navštevovala som ju 2 roky, potom som chcela ísť… Pokračovať v čítaní

Waldorf mi dal do života silu odpustiť

Autor: Waldorfská škola, 20.1.2013

Waldorf mi dal do života, keď si to spätne uvedomujem, silu odpustiť  tým, ktorí mi ublížili ale aj silu napredovať,  ktorú stále „otváram“, ale bez waldorfu by som ju ani neotvoril. Waldorf mi dal  pozitívny materinský prístup učitelov na škole. Naučil som sa rezbárčiť a … Pokračovať v čítaní

Waldorfská škola bola pre mňa tou najlepšou

Autor: Waldorfská škola, 19.1.2013

Waldorfská škola bola podľa mňa tou najlepšou základnou školou, akú som mohla mať. Áno, je pravda, že na inú ZŠ som ani nechodila, no keď si to porovnám s tým, čo počúvam o iných školách, len to utvrdzuje moje presvedčenie. Na waldorfskej škole som sa cítila z väčšej časti veľmi dobre a môj postoj… Pokračovať v čítaní