Waldorfská škola v Bratislave

Naše projekty

Waldorfská škola je zelenou oázou

Autor: Lucia Kučeráková, učiteľ, 11.10.2017

" Waldorfská škola je zelenou oázou"Ako uvádza stránka Nadácie Ekopolis - grantový program Zelené oázy podporuje trvalú starostlivosť o environmentálne hodnotné miestne lokality, ktoré slúžia širokej verejnosti, podporujú ochranu prírody a trvalú udržateľnosť.V rámci 11. ročníka Grantového… Pokračovať v čítaní

Deviataci skrotia Shakespeara.

Autor: Miroslava Heribanová, učiteľ, 31.5.2017

Milí priaznivci divadelných predstavení,tohto roku sa môžte tešiť na ďalší kúsok z dielne deviatakov - Skrotenie zlej ženy -od klasika svetovej drámy Williama Shakespeara. Veríme, že Vás opäť očaria kostýmy a kulisy, ktoré si deviataci sami vyrobili. Dúfame, že Vás rozosmejú humorné situácie, ktoré… Pokračovať v čítaní

Jazyk, život a kultúra v dnešnej Británii

Autor: Monika Dojčárová, učiteľ, 11.12.2015

Vďaka programu Erazmus plus som mala príležitosť zúčastniť sa kurzu „Jazyk, Život a Kultúra v dnešnej Británii“ v termíne od 30.11.-5.12.2015 na jazykovej škole Lake schol of English v Oxforde. Tento kurz som si vybrala preto, lebo som učiteľkou anglického jazyka a … Pokračovať v čítaní

Emerson College – Anglicko

Autor: Zuzana Bugárová, učiteľ, 31.10.2015

Triednictvo vo vyšších ročníkoch býva niekedy náročné. Učiteľ musí byť naozaj vo výbornej vnútornej pohode a pri sile, aby dokázal triedu udržať. Pobyt v Anglicku cez program Erazmus + sľuboval nielen načerpanie nových síl, ale aj impulzov do ďalšej práce v škole. Spolu s … Pokračovať v čítaní

Ako sa môžete odfotiť s ministrom?

Autor: Waldorfská škola, 20.10.2015

Nuž najprv potrebujete dobrý nápad a odvahu pustiť sa do jeho realizácie. Okrem toho nadšenie, ktorým dokážete nadchnúť pre svoj projekt čo najviac ľudí. No a napokon trpezlivosť a vytrvalosť doviesť začaté dielo do úspešného konca. Všetky tieto podmienky splnila triedna učiteľka… Pokračovať v čítaní

Cambridge

Autor: Slávka Šebová, učiteľ, 31.7.2015

Počas letných prázdnin v júli 2015 som sa vďaka programu Erasmus zúčastnila dvojtýždňového pobytu na univerzite v Cambridge, v Anglicku, konkrétne na Homerton College, ktorá patrí k najväčším College na univerzite. Absolvovala som metodický kurz angličtiny.  Človek by… Pokračovať v čítaní

Sedem statočných a hrebeňovka Nízkych Tatier

Autor: Vladimíra Labancová, učiteľ, 25.6.2015

O tejto úžasnej výprave by sa dalo písať a písať, ale hádam pre nás najväčšie posolstvo bolo, že človek dokáže omnoho viac, než si myslí. Títo mladí ľudia, ktorí boli účastní, to dokázali, siahli na dno svojich možnosti a zvládli to ukážkovo. Bolo príjemné sledovať, akí sú družní, ako si… Pokračovať v čítaní