Mgr. Renáta Kubečková.

renata.kubeckova@iwaldorf.sk

Renáta Kubečková

Kto som?

Na waldorfskej škole pôsobím 17 rokov a som triednou učiteľkou. Dlho som pôsobila aj v školskom klube, kde som nadobudla množstvo skúseností a zažila som krásne chvíle v hrách, v práci a riešení problémov detí. Vďaka waldorfskej pedagogike som sa dokázala viacej ponoriť do detskej dušičky a lepšie s nimi komunikovať a rozumieť svetu. Absolvovala som trojročné waldorfské vzdelávanie v Prahe. Ďalšie pedagogické vzdelanie som nadobudla na Masarykovej univerzite v Brne. Som zvedavý človek, ktorý hľadá odpovede na púti životom. Som vydatá a mám dcéru Katarínu.

Prečo som na škole?

Waldorfská pedagogika ma oslovila asi pred 25 rokmi, keď som snívala o škole, kam by som svoje dieťa zapísala. Kým by som sa k takej možnosti dostala, moje dieťa odrástlo...

Preto som sa rozhodla podporovať myšlienku a ľudí, ktorí sa usilovali o založenie školy waldorfského typu. Postupne som viac a viac vrastala medzi waldorfákov, až som sa rozhodla zmeniť novinársku profesiu za učiteľskú a kráčať týmto smerom.

Rukami mi prešlo niekoľko stoviek detí a táto práca ma neustále napĺňa a prináša nové obzory.

Čím žijem?

Veľkú časť môjho života napĺňa škola a deti. Deti sú neustálym zdrojom inšpirácie. Potom je tu moja rodina, pri ktorej relaxujem a môžem sa venovať svojim koníčkom ako je cestovanie, behanie v prírode, ekológia, čítanie životopisov, filozofov Steinera, Gándhího a iných. Rada pracujem v záhrade a potom pozeranie dobrých filmov s manželom.