Mgr. Renáta Kubečková

renata.kubeckova@iwaldorf.sk

Renata Kubečková

Kto som?

Som učiteľka voľnočasových aktivít na našej školičke a pôsobím tu 12 rokov. Absolvovala som trojročné waldorfské vzdelávanie v Prahe. Ďalšie pedagogické vzdelanie som nadobudla na Masarykovej univerzite v Brne. Som zvedavý človek, ktorý hľadá odpovede na púti životom. Som vydatá a mám dcéru Katarínu.

Prečo som na škole?

Waldorfská pedagogika ma oslovila asi pred 20 rokmi, keď som snívala o škole, kam by som svoje dieťa zapísala. Kým by som sa k takej možnosti dostala, moje dieťa odrástlo....

Preto som sa rozhodla  podporovať myšlienku a ľudí, ktorí sa usilovali o založenie školy waldorfského typu. Postupne som viac a viac vrastala medzi waldorfákov, až som sa rozhodla zmeniť novinársku profesiu za učiteľskú a kráčať týmto smerom.

Rukami mi prešlo niekoľko stoviek detí a táto práca ma neustále naplňuje a prináša nové obzory.

Čím žijem?

Veľkú časť môjho života napĺňa škola a deti. Deti sú neustálym zdrojom inšpirácie. Potom je tu moja rodina, pri ktorej relaxujem a môžem sa venovať svojim koníčkom ako je cestovanie, behanie v prírode, ekológia, čítanie životopisov, filozofov Steinera, Gándhího a iných. Rada pracujem v záhrade a potom pozeranie dobrých filmov s manželom.