Halloween u ôsmakov

Autor: Monika Dojčárová, učiteľ, 4.11.2015

Počas uplynulých dní sa ôsmaci na hodinách angličtiny dozvedeli, že Halloween sa slávi večer, 31. októbra a že galskí pohania verili, že v tento večer sa prekrývajú hranice medzi svetom živých a mŕtvych.

Úlohou ôsmakov bolo stručne spracovať informácie o tomto sviatku - históriu, zvyky, oblečenie, hry, svoj projekt odprezentovať a vymyslieť nejakú haloweensku aktivitu.

Svojím originálnym a tvorivým prístupom ôsmaci ukázali, že Halloween nemusí byť komerčnou záležitosťou, ale priestorom pre vlastné nápady a vtipné aktivity. Našou "Trick or Treat" aktivitou boli napríklad kvízové otázky k téme, stretnutie so Smrťou a Upírom, zakopanie niektorých spolužiakov a pozvanie na výborné mafiny.

Halloween párty sme uzavreli vzájomným vyhodnotením projektov a aktivít a umierneným halloweenskym hodovaním.