Waldorfská škola v Bratislave

Škola v médiách

Trvalo 13 rokov, kým sme uznali, že aj alternatíva patrí do vzdelávania

Autor: Waldorfská škola, 13.2.2015

prevzaté z: http://aktualne.atlas.sk/trvalo-13-rokov-kym-sme-uznali-ze-aj-alternativa-patri-do-vzdelavania/slovensko/skolstvo/4.2.2015 00:00Stanislava HarkotováBRATISLAVA - Trvalo trinásť rokov, kým slovenské školstvo rozhodlo, že aj alternatívna waldorfská pedagogika patrí do… Pokračovať v čítaní

Séria článkov o waldorfskej pedagogike v Trende

Autor: Waldorfská škola, 7.3.2014

Tento týždeň začali vychádzať v Trende na pokračovanie články o škole aj o waldorfskej pedagogike. Ich súčasťou sú aj výsledky overovania  a odporúčania pre slovenský vzdelávací systém, ako ich formuloval Štátny pedagogický ústav.Trend - 6.3.2014: Waldorfská škola: Alternatívu podľa… Pokračovať v čítaní

Občianska aktivita našich žiakov.

Autor: Waldorfská škola, 25.6.2013

Keď sme začali v roku 2010 chodiť domov autobusom číslo 96 (196), zistili sme, že zastavovanie autobusu na zastávke Prievozská je z hľadiska dostupnosti Ružinovčanov, hlavne z Pažítkovej a Nezábudkovej ulice absolútne nevyhovujúca. Z  tohoto dôvodu niektorí ľudia radšej zvolia električkovú… Pokračovať v čítaní

Waldorfská škola - video záznamy

Autor: Waldorfská škola, 20.3.2013

Záznam z oficiálnej návštevy v Súkromnej základnej škole waldorfskej účastníkov medzinárodnej konferencie súkromných škôl v Bratislave, v júni 2012.Waldorfská škola na TV Baina a...... na STV Pokračovať v čítaní

Odpovede o waldorfskej pedagogike naživo.

Autor: Waldorfská škola, 13.2.2013

Aj vy máte ešte mnohé otázky o waldorfskej pedagogike, na ktoré hľadáte odpovede?Tu možno nájdete tú svoju aj spolu s odpoveďou.Záznam zo staromestského klubu, kde s polu z tromi zástupcami školy diskutoval Vladimír Červenák. Pokračovať v čítaní

Názor jedného rodiča

Autor: Viliam Klimáček, rodič, 8.10.2012

Môj syn Vincent v júni 2012 ukončil základnú dochádzku vo Waldorfskej škole v Bratislave. Deväť rokov som tu sledoval jeho kroky, vývoj jeho vzdelania a rozvoj osobnosti a bol som po celý tento čas spokojný. Bol som rád, že moje dieťa, ktoré býva v Petržalke, navštevuje školu, v… Pokračovať v čítaní

Otvorený list pánovi Hríbovi

Autor: Ľubica Mravíková, priateľ, 14.9.2012

Vážený pán Hríb, Oslovujem Vás, ako šéfredaktora týždenníka .týždeň, Vás ako redaktora relácie Lampa, Pod lampou, Vás, ako človeka, ktorého názory sú pre mňa zaujímavé, veľakrát rozhodujúce, veľakrát i neakceptovateľné. Vždy sa teším na pondelok, na nové vydanie .týždňa, rovnako ako so… Pokračovať v čítaní