Martinský sviatok - oslava schopnosti podeliť sa.

Autor: Waldorfská škola, 9.11.2013

Čo nového v škole?

Triedy žijú sviatkom svätého Martina. Ročníky 1 až 4 sa ráno cez epochu stretávali v eurytmickej miestnosti, aby si za sprievodu flauty a gitary spoločne prespievali martinské piesne, na pracovnom vyučovaní vyrábali lampášiky, pričom neraz im veľmi dobre padla pomoc od zručnejších kamarátov z vyšších ročníkov. Po vyučovaní deti s klubistami piekli koláčiky v tvare podkovičiek, o ktoré sa po sprievode podelia so svojimi kamarátmi.

Všetci už poznajú  rozprávanie o sv. Martinovi, ktorý nás stále dokáže naladiť na nôtu ľudskosti. V tomto jesennom čase sa oplatí spomenúť si na všetkých, ktorí našu pomoc potrebujú, s ktorými by sme sa mohli podeliť o to, čo máme. V dnešnom svete, ktorý je zameraný na zisk a vlastné blaho sa oplatí znovu pripomínať, že ľudskosť spočíva v tom, že si všimneme potrebu iného a skúsime na ňu zareagovať.

Tak, nech sa svetielko v našich srdciach zažne aj tohto jedenásteho novembra.