Vianočná slávnosť 2016 ( foto a video)

Autor: Waldorfská škola, 22.12.2016

Vianočná slávnosť Súkromnej základnej školy waldorfskej spojená s bazárom výrobkov našich žiakov sa konala už pätnásty raz, no prvý raz sa presťahovala mimo domovskej pôdy – do Kultúrneho domu Ružinov. Rady žiakov sa totiž rozrastajú rýchlejšie ako priestorové možnosti našej školy. Tohto roku si teda rodičia mohli vystúpenia jednotlivých tried pozrieť pohodlne usadení v hľadisku a deti vystupovali na skutočnom javisku s poriadnym ozvučením. A tí, čo sedeli na schodoch, len dokazujú, že o Vianočnú slávnosť je stále veľký záujem. Štvrtácki rodičia, ktorí celú slávnosť organizovali, vytvorili v mramorovom vestibule DK Ružinov útulné prostredie a príjemnú atmosféru, kde bol priestor na priateľské rozhovory, vzájomné spoznávanie sa i na nákup drobných darčekov od domácich výrobcov i od detí. Dokázali tu umne rozmiestniť všetko, čo k Vianočnej slávnosti v podaní waldorfskej školy patrí, vrátane tvorivých dielničiek pre deti, kapustnice na tri spôsoby, množstva domáckych koláčikov a chlebíčkov s nepreberným množstvom nátierok. Mysleli na mnoho detailov a organizáciu zvládli na jednotku (aj keď na waldorfe sa neznámkuje :)). Za to im patrí vďaka rovnako ako učiteľom, ktorí nacvičili s deťmi bohatý program.

Odvážne vystúpenia detí, a dokonca i rodičov, si môžete pozrieť na fotografia Borisa Bilčíka TU