Včielky waldorfínky

Autor: Erich Šašinka, učiteľ, 3.4.2020

Milí žiaci,

my včielky, lietame okolo školy každý deň a je nám ľúto, že sa s vami nestretávame a nechodíte nás obzerať. Máme totiž jednu veľmi radostnú správu. Na rozdiel od minulej zimy, túto sme prežili veľmi dobre, všetky sme zdravé a silné. Sme plné života, nevysedávame podaromnici v úľoch, ale usilovne pracujeme. Robotu máme rozdelenú: niektoré z nás čistia po zime komôrky, do ktorých mama kráľovná bude klásť nové vajíčka, do iných pôjde med a peľ, ktorý my ostatné usilovne zbierame.

Už pred mesiacom sme vyleteli z našich obydlí, aby sme si zalietali, povystierali krídla a zistili, ako sa svet počas jesene a zimy zmenil. Ako prvé sme začali zberať peľ z vŕb, ktoré rozkvitli už začiatkom marca. Teraz, keď kvitnú mirabelky, marhule, mandle a broskyne, zberáme prvý sladký nektár. Možno sa z neho niečo ujde i vám, teda hlavne tým, čo chodia do včelárskeho krúžku...

Svet vírusov netrápi iba ľudí, ale i nás, včielky. Mnoho ľudí sa nám snaží pomôcť, aby sa nám dobre darilo. Medzi nich patrí i náš priateľ Ralf Roesner z Nemecka, ktorý vyrába hlinené úle podľa starých tradícii. O jednom našom sťahovaní do takého úľa spravil pán učiteľ Erich video. Tu si ho môžete pozrieť. https://www.youtube.com/watch?v=NOwNcQPUwAE

Tešíme sa na skoré stretnutie s vami.

Včielky waldorfínky.