Mgr. Jasmína Fugger.

jaska.fugger@iwaldorf.sk

Jasmína Fugger

Kto som?

Volám sa Jaska Fugger. Na waldorfskú školu som nastúpila ako klubistka a učiteľka angličtiny v 3.ročníku. Narodila som sa v Bratislave, kde som aj študovala. Po štúdiách som dlhšie cestovala, bola som v Španielsku a 1 rok vo Francúzsku. Posledných 6 rokov som s manželom a synom žila v Šípkovom , v malej dedinke na myjavských kopaniciach. Do Bratislavy som sa znovu vrátila pred rokom.

Vyštudovala som FiFUK, odbor žurnalistika a francúzština a v tejto oblasti som aj dlhšie pôsobila. Na učiteľskú dráhu ma priviedlo až stretnutie s waldorfskou pedagogikou.

Prečo som na WŠ?

Hoci som v minulosti študovala a pracovala  v iných oblastiach, práca s deťmi ma vždy priťahovala. Cez prázdniny som popri štúdiu pracovala ako animátorka v detských táboroch, robila som voľnočasové tvorivé aktivity s deťmi ako aj opatrovateľku. Po viacerých skúsenostiach s prácou s deťmi som sa rozhodla  v tejto oblasti vzdelávať. Tak som natrafila na kurz waldorfskej pedagogiky, ktorý práve vtedy otváral 3 ročné štúdium. Išla som pozrieť a ostala som. Waldorf ma hneď oslovil, chytil za srdce. Pripojila som sa vtedy k štúdiu waldorfskej pedagogiky pre MŠ  a hneď  po jeho skončení sa mi naskytla príležitosť práce učiteľky vo waldorfskej škôlke Hviezdičky. Tu som strávila spokojných 5 rokov, ktoré prerušil len odchod na materskú dovolenku. Toho času som sa aj z Bratislavy odsťahovala na kopanice. Ako som tam žila stretávala som rôznych ľudí a s nimi aj chuť a vôľu zakladať alternatívne zriadenia. Ponúkla som svoje vzdelanie a skúsenosť s waldorfskou pedagogikou. Naskytlo sa mi viacero príležitostí spolupôsobiť v novovznikajúcich iniciatívach. Pracovala som ako klubistka v homeschoolingovej škole Škola so srdcom na Myjave, ako učiteľka v domácej škôlke Púpavienky, ako učiteľka vo waldorfsko-lesnej škôlke Lesníček a ako lektorka waldorfských herničiek v Piešťanoch. Boli to všetko výborné skúsenosti, ktoré mi utvrdili vrúcny vzťah k waldorfu a jeho zmysluplnosť. V tom čase som si stihla urobiť aj trojročné vzdelávanie pre ZŠ v Bratislave.

Čím žijem?

Svoj čas popri práci venujem  rodine, manželovi a synovi Dominikovi. Mám rada výlety do prírody a cestovanie, spoznávanie nových neznámych miest. Rada tancujem, maľujem a stretávam sa s priateľmi. Zaujímam sa tiež  o zdravý životný štýl a jógu, ktorú pravidelne cvičím.

Inšpirujú ma ľudia, ktorí berú život s ľahkosťou, nadhľadom a zmyslom pre humor.