Mgr. Ľubica Marcinčinová.

lubica.marcincinova@iwaldorf.sk

Ľubica Marcinčinová

Kto som?

Vyštudovala som etnológiu na Univerzite Komenského a študovala som sociálnu geografiu na Univerzite Karlovej, kde predmetom môjho záujmu bola nútená migrácia. Vždy ma zaujímala problematika utečencov a marginalizovaných skupín. Takmer desať rokov som učila angličtinu na americkej jazykovej škole. Neskôr som získala niekoľko certifikátov v metódach práce s deťmi so špeciálnymi potrebami. V súčasnosti študujem waldorfské vzdelávanie pre učiteľov.

Prečo som na WŠ?

Mám rada deti, rada ich učím, rozprávam sa s nimi a teší ma pracovať s deťmi so špeciálnymi potrebami. Prácu učiteľa vnímam ako poslanie a waldorfská škola je dobré miesto, kde môžem toto poslanie napĺňať.

Čím žijem?

Som goralka, manželka a matka, milovníčka pravdy, krásy, dobrého jedla a filmov, čitateľka, psíčkarka, cestovateľka, dobrá kuchárka, záhradníčka, bylinkárka a šťastná dedinčanka na drevenici na Orave.