Natália Zambrybor.

natalia.zambrybor@iwaldorf.sk

Natália Zambrybor

Kto som?

Som z Ukrajiny, z Kyjeva. Pracovala som ako triedna učiteľka v tamojšej waldorfskej škole Yavir a bola som už v siedmej triede. Vojna naše vzdelávanie zastavila a ja som prišla do Bratislavy so svojimi dvoma deťmi. Tu sa moje schopnosti uplatnili a som tomu veľmi rada. Vzdelaním som inžinier. Ale pracoval som ako kominár a potom som 7 rokov pracoval v reklame, kde som bol úspešná. Získala som aj diplom z psychológie. Po narodení detí som absolvovala 3,5-ročný waldorfský seminár na Ukrajine a získala so, aj štátne pedagogické vzdelanie, magisterský titul. V roku 2017 sme spolu s ďalšími rodičmi založili waldorfskú školu Yavir, kde som začala učiť 3. ročník.

Prečo som na WŠ?

Počas štúdia na psychológie som prehodnotila svoje hodnoty a prácu v reklame. Chcela som svoje schopnosti uplatniť spôsobom, aby som zmenila svet k lepšiemu. Reklama to nerobí.

Narodili sa mi deti a tie ma prinútili pozrieť sa na cestu zmeny vo vzdelávaní. Tam som naozaj chcel niečo zmeniť. Osud ma v roku 2012 priviedol k waldorfskému vzdelávaniu. Cítila som, že to je moja cesta, môj pohľad na svet. Zo záujmu som išla na seminár, a keď vznikla nová škola, prirodzene som sa tam stala učiteľkou, hoci to bolo aj pre mňa nečakané. Ale idem po tejto ceste.

Čím žijem?

Rada tancujem salsu, spievam v zbore, študujem psychológiu, intuitívnu pedagogiku a sociálne hry a hrám divadlo.