Mgr. Žaneta Hanečáková.

zaneta.hanecakova@iwaldorf.sk

Žaneta Hanečáková

„Osud vedie toho, kto chce a kto nechce toho vlečie.“ Seneca

Kto som?

Pochádzam z dedinky Malé Trakany, ktorá sa nachádza v blízkosti trojhraničia, kde sa stretáva Slovensko, Maďarsko a Ukrajina. V tomto juhovýchodnom kútiku Slovenska, s prevažne maďarsky hovoriacim obyvateľstvom som absolvovala základnú školu. Na strednú školu som sa presunula o kúsok ďalej na západ do Košíc a po ukončení gymnázia nastal ďalší posun smerom na západ do Bratislavy, kde žijem od svojich 19 rokov. V Bratislave som študovala na Filozofickej fakulte UK, anglický a maďarský jazyk, literatúru, odbor učiteľstvo. Po ukončení vysokej školy ma vietor zavial do oblasti internetového marketingu, v ktorej som pracovala 15 rokov.

Prečo som na WŠ?

K waldorfskej pedagogike som sa dostala vďaka svojej dcére, ktorá na túto školu nastúpila pred šiestimi rokmi. Činnosti, ktorým sa venovali v škole, ma nenechali ľahostajnou a moja zvedavosť postupne rástla.

V roku 2020 som ukončila 2.ročník vzdelávania vo waldorfskej pedagogike. V novembri 2019 som nastúpila na štvorročné štúdium Bothmerovej gymnastiky v Budapešti.

Čím žijem?

Už od detstva mám rada knihy a literatúru. Chodievala som na recitačné súťaže, hrala som v bábkovom divadle. Zoznam mojich obľúbených autorov sa priebežne mení a dopĺňa, ale nájdeme tam aj stálice ako John Steinbeck, Kurt Vonnegut alebo John Irving. Vo svojom voľnom čase som najradšej v kruhu mojich najbližších, s manželom Petrom, s dcérou Emmou a so synom Henrichom. Náš obľúbený spoločný program je pobyt v horách alebo v lese. Približne 10 rokov sa venujem čínskemu meditačnému umeniu v pohybe TaiChi. Prostredníctvom neho získavam také vnímanie svojho tela a pohybu, ktoré mi dáva zmysel. Okrem toho moje srdce bije aj pre filmové umenie, spolu s manželom si najradšej pochutíme na kvalitnom sci-fi.

Moje vzory a inšpirácie

sú ľudia, ktorí dokážu mať svoje činy v súlade so svojimi slovami, myšlienkami a citmi. Tí, ktorí dokážu ostať v rovnováhe aj v každodennej realite. Tí, ktorí poznajú ozdravujúcu silu smiechu a vedia, že sa netreba brať príliš vážne ;-)