Čo robia naše deti pod lavicou?????

Autor: Alena Klčová, učiteľ, 22.1.2013

Iste to poznáte, veď ste sami chodili do školy a určite ste tiež mali učiteľov a témy, ktoré vás vôbec nezaujímali a obdobia, keď sa v škole mohlo diať čokoľvek, ale Mišo či Tereza v susednej lavici zatienili všetko.

Nuž, nie inak je to na waldorfskej škole. Aj tu sa píšu a hádžu lístočky, kreslí sa pod lavicou, či priamo na ňu, uplatňuje sa tajná posunková reč....

A veru sme sa nevyhli ani tomu, aby si deti pod lavicou neklikali na mobile. Darmo je, nech sa bránime ako chceme, svet si cvála dopredu podľa svojho.

Tak čo je teda iné? Ručné práce na našej škole a ich dôsledok. Mnohé deti sú tak zaujaté tým, čo sa vyrába, alebo ešte len bude vyrábať na pracovnom, že pracujú aj pod lavicou.

priateľstvo si treba poistiť

A, obvinenia, že na našej škole deti ešte v šiestej triede nevedia čítať? Tak pozrite na to!