Schönau 2013 z pohľadu žiaka

Autor: Zuzana Bugárová, učiteľ, 6.6.2013

Bol upršaný deň a autobus zablúdil do iného Schönau. Na miesto sme dorazili o štvrtej. V daždi sme stavali stany a ja som mala úplne premočené veci.

Je tam pekné prostredie na oddych. Majú veľkú školu a veľký pozemok pri lese. Mali tam dobré jedlo. Je dobré vedieť po nemecky alebo po anglicky, aby ste sa vedeli dorozumieť. Našli sme si kamošky.

Mali sme veľmi dobrú vedúcu v našom „meste“, ktorej sme trochu rozumeli, lebo bola z Chorvátska. Učili sme ju po slovensky a ona nás učila po chorvátsky. Zoznámili sme sa aj s nejakými rakušankami, s ktorými sme sa dorozumievali pantomimicky.

Celý štvrtok a piatok pršalo a v sobotu bolo pekne, svietilo slnko a počasie nám prialo. Maratón sme zvládli a ostatné disciplíny tiež. Na štafete sa nám darilo a behali sme s takými dvoma chalanmi. Kakao si radšej nedávajte, lebo vraj chutilo ako uhlie.

Mali sme spať v stane, ale prvú noc som nechcela, aby som neochorela.

Bolo tam veľmi dobre a veselo. Do smrti na to nezabudnem.

Nina