Šitie obliekacích bábik

Autor: Tatiana Maťová, učiteľ, 21.1.2015

Srdečne Vás pozývame  na  šitie obliekacích bábik

24.1.2015 od 12 30 - 19.00 h

v textilnej dielni v SZŠW, Vihorlatská 10

Kurzovné :  25,- €

Za materiál :  4 - 10,- € ( podľa veľkosti bábiky )

Prineste si so sebou : prezuvky, olovrant, potreby na šitie

Prosím prihláste sa cez sms na tel čísle : 0948 111 273 alebo mailom : tatiana.matova@iwaldorf.sk

V dnešnej dobe, kedy sú naše deti zaplavované hračkami od výmyslu sveta je na zamyslenie, či im máme vyrábať ďalšie...Akej kvality sú hračky z hračkárstva? Sú často vyrobené z plastov alebo gumy, alebo z umelej látky (plyšáky). Deti zažívajú haptické podnety len z umelých materiálov. Tie ponúkajú dieťaťu obraz o svete, ktorý nie je často pravdivý. Napr. fialová kravička, ružový sloník.
Čo im môžeme iné dať? Waldorfské hračky sú z prírodného materiálu ( bavlna, vlna, hodváb ), sú vyplnené ovčou vlnou. Prečo by sme mali šiť deťom hračky?Pretože, keď šijete pre Vaše dieťa hračku, myslíte naň, prišívate k tomu Vašu lásku a to dieťa to cíti. To si v žiadnom obchode nekúpite....

Stačí tak málo, len prísť a s radosťou sa do toho pustiť.Teším sa na Vás a na naše spolušitie!

Tatiana Maťová