Opravná informácia k 2% z dane - pre Waldorfskú školu

Autor: , 7.3.2017

Drahí priaznivci,

dovoľujeme si Vás informovať o skutočnosti, že náš zriaďovateľ  Výchova k slobode nie je v tomto roku zapísaný do zoznamu prijímateľov 2%.

Táto situácia vznikla na základe administratívnej chyby na strane zriaďovateľa a veľmi sa ospravedlňujeme za komplikácie, ktoré sme Vám spôsobili.

Intenzívne sa snažíme situáciu napraviť. Prosíme Vás, aby ste svoje 2% príspevkov z dane, ktoré ste chceli posielať nám, posielali na našu spriaznenú waldorfskú škôlku s názvom: Klub detí Jablonka, adresa: Hattalova 12/B, 83103 Bratislava IČO: 42181135 IBAN: SK4011000000002922709015.

Na základe podkladov a zoznamov darcov z daňových úradov vieme zistiť, koľko financií je darovaných Waldorfskej škole.

Ako ďalej postupovať?

Ak ste ešte nepodali daňové priznanie, prosíme informujte svojho účtovníka o zmene prijímateľa 2%.

Ak ste daňové priznanie podali, máte dve možnosti:

a) Môžete podať opravné daňové priznanie do 31. marca 2017, kde zmeníte prijímateľa. Po tomto termíne sa nepodáva opravné daňové priznanie, ale dodatočné.

b) Nemusíte podávať opravné daňové priznanie, avšak Vaše 2% automaticky pripadnú v prospech štátu.

Zároveň Vás prosíme, aby ste v rámci uľahčenia naše spätnej kontroly v daňových priznaniach zaškrtli súhlas so zverejnením svojich údajov pre organizácie, ktoré sú prijímateľom.

- V rámci daňového priznania na daň z príjmov fyzickej osoby, typ A je potrebné zaškrtnúť súhlas, v druhej časti, oddiel II, pod adresou.

- V rámci daňového priznania na daň z príjmov fyzickej osoby, typ B ( živnostníci), je potrebné zaznačiť súhlas na str. 11, oddiel XII.

Tlačivo na poukázanie 2% pre našu partnerskú organizáciu.

Ešte raz sa ospravedlňujeme za komplikácie a veríme, že nám naďalej zachováte Vašu priazeň.

Ďakujeme Vám za pochopenie.

V prípade otázok, prosíme, kontaktujte kanceláriu školy.

Kolégium Súkromnej základnej školy waldorfskej