Klubové štvrtky

Autor: Jana Karasová, učiteľ, 15.5.2020

Ako sa dá  "klubovať" s druhákmi z domu? Táto otázka vo mne žila už dlhšie. Po rozhovore so Zuzkou Bugárovou, sme sa dohodli, že ponúkneme rodičom klubové online stretnutie s deťmi raz týždenne vo štvrtok. Prvý koncept bol - spoločné rozhovory, vyrábanie z dostupných materiálov a na záver čítanie príbehu "Škriatok Rozumbriadok". Mali sme však dohodnutý polhodinový limit a po prvom klubíku bolo jasné, že niečo musíme vypustiť. Klubové štvrtky sa stali pravidelnými, samozrejme s úplne dobrovoľnou účasťou detí, pričom pozvanie platí aj pre súrodencov. Mávame veselo, výrobky sa vždy dajú po stretnutí otestovať, či už vonku alebo doma:-) Prvá bola loďka z korkových štupľov alebo kôry a deti naozaj vyskúšali, či pláva v rôznych vodách! Nasledovali jednoduché origami výrobky - húsenica pohybujúca sa vďaka fúkaniu cez slamku - to boli preteky:-) Naučili sme sa vyrobiť slané modelovacie cesto, nezabudli sme ani na nedeľný sviatok a deti s láskou vytvorili srdiečkový venček, ktorým obdarovali svoje mamičky. A včera to bola opäť zábava s jednoduchou origami vrtuľkou/helikoptérou - verím, že ju deti takisto hneď vyskúšali, o čom mi porozprávajú opäť vo štvrtok.

Už sa teším na ďalšie stretnutie zatiaľ aspoň cez obrazovku, ale úplne najviac na návrat do školy a skutočné stretnutie s mojimi druhákmi, kde nás už čaká oddýchnutý predný dvor. Pozrite ako nám ho skrášlila naša p. Erika.