Erasmus+ 2023/2024

Autor: Waldorfská škola, 4.12.2023

Už siedmykrát sa zapájame do fantastického programu Erasmus+, s ktorým cestujeme, učíme sa a prinášame to najlepšie do našich osnov a kultúry školy. Česká republika, Dánsko, Rakúsko, Španielsko a Nemecko sú destinácie, kde v školskom roku 2023 - 2024 spolu vysielame na výučbové mobility 15 dospelých a 20 žiakov. Vzdelávať sa budeme v oblastiach umenia, PR/komunikácie, špecifických témach waldorfskej pedagogiky, inklúzie a kultúrno-historických súvislostí. Súčasťou mobilít je aj spoznávanie kultúry v hosťujúcej krajine a výmena skúseností v európskom pedagogickom priestore.

Krátke reportáže z pobytov nájdete na tomto mieste:

Waldorf English Week, Kolín nad Rýnom (Žaneta Hanečáková), 2023

Letný kurz waldorfskej pedagogiky, Semily (Alexandra Paršová), 2023

Seminár waldorfskej pedagogiky, Fořt (Ľudmila Klaková), 2023

Ako prebieha vyučovanie eurytmie na ZŠ Svobodná v Písku, Písek (Lenka Gataif Dembická), 2023

We are all special, Barcelona (Linda Chudá), 2024

Empathic Communication, Tenerife, (Ján Cipár), 2024

Financované Európskou úniou. Vyjadrené názory a postoje sú však len názormi a vyhláseniami autora (-ov) a nemusia nevyhnutne odrážať názory a stanoviská Európskej únie alebo SAAIC. Európska únia ani orgán udeľujúci grant za ne nenesú zodpovednosť.