Renáta Blaschke.

renata.blaschke@iwaldorf.sk

Narodila som sa a 36 rokov som žila v Bánovciach nad Bebravou. Som vydatá a spolu s manželom máme jedného syna. Vyštudovala som pedagogickú fakultu v Banskej Bystrici, odbor učiteľstvo pre ročníky 1.-4. so špecializáciou na hudobnú výchovu.
Odkedy si pamätám, chcela som byť učiteľkou, hlásila som sa aj na strednú pedagogickú, ale tam ma nevzali.
Po materskej som nastúpila na málotriednu školu do malej dedinky neďaleko Bánoviec. Tam som učila 6 rokov. Potom som prestúpila na plnoorganizovanú školu, kde som pôsobila ďalších 7 rokov.
Potom som, spolu s ďalšími nadšencami, založila waldorfskú školu v Bratislave, do ktorej som nastúpila ako prvá triedna učiteľka. Po roku sa za mnou do Bratislavy presťahovali aj moji dvaja chlapi, lebo syn v mojom prvom ročníku práve končil 9. ročník v Bánovciach a tak ostali v Bánovciach a ja som do Ba chodila na týždňovky. To ale trvalo iba rok. Skoro osem rokov som robila aj riaditeľku WŠ. Keď boli moji prví absolventi v 8. ročníku zobrala som ako triedna ešte aj siedmu triedu po Alenke Klčovej.
Veľká časť môjho "dospelého" života sa krúti okolo waldorfu. Prišla som k nemu v 28. rokoch. Teraz budem mať 50.
Všetky moje záľuby sú viac umelecké, od 10 rokov spievam v rôznych speváckych zboroch, spev milujem. Počúvam Led Zeppelin, Guns and Roses, Lucku Bílou, Janu Kirschner,  Sarah Brightman, 4tet. Veľmi ma zaujíma práca s hlasom - Tvorivá reč. Milujem dobré jedlo, stretnutia s priateľmi, rada sa aj sama vyberiem do dobrej reštaurácie alebo kaviarne.
V niečom som veľmi konzervatívna, nemám rada zmeny, ale v niečom zase zmeny milujem.
Po 13 rokoch pôsobenia v bratislavskej waldorfskej škole som sa zbalila a presťahovala som sa do Košíc, kde sme, spolu s nadšencami, otvorili waldorfskú triedu, v ktorej som ako prvá triedna učiteľka - som Vodnár. :-)) Verím, že už žiadnu inú waldorfskú školu ani waldorfskú triedu na Slovensku zakladať nebudem, a že zostarnem v Košiciach s mojím milovaným manželom a s priateľmi.