Štvrtáci v Haus de Mere

Autor: Renáta Kubečková, učiteľ, 25.3.2013

Výlet do Viedne. Nevšedný zážitok za dobrodružstvom. Objavovanie morských tvorov v akváriách. Ako sme sa tam mali? O tom výpovede štvrtákov.

Sebastian: Odchádzali sme z pred školy. Na školskom dvore nás čakal pekný biely autobus.

Jožko: Autobus sa mi veľmi páčil. Tešil som sa na cestu s mojím kamarátom Sebastianom.

Janka: Všetci mali dobrú náladu a nevedeli sme sa dočkať, kým odštartujeme.

Sára: Cestou sme sa dobre zabávali a ponúkali sme sa našimi dobrotami. Ujo šofér ale povedal, aby sme príliš nerobili smeti.

Eliška: Šli s nami aj niektorí rodičia. Filipova mama, Jožova mama a Kristinkin otec.

Marko: Bolo super, že sme sa mohli hrať s našimi mobilmi a elektronickými hrami.

Kristinka: Bol s nami aj môj tatino a sedel s nami vzadu.

Zoa: Cesta trvala dlho, lebo v Hainburgu bola havária nejakých aut a bolo veľa snehu.

Anička: Keď sme prišli do Viedne, museli sme ešte ísť kus pešo cez mesto. Viedeň je pekná.

Marek: Uvideli sme takú zvláštnu, vežovú budovu.

Larka: Bola to krásna budova.

Hugo a Eliška: Keď sme prišli do múzea, prvé sme uvideli, ako tam nad našimi hlavami plávajú ryby.

Bianka: Keď sme prišli, pani učiteľka nám rozdala papier s úlohami, ktoré sme mali v múzeu riešiť.

Filip: Najdlhšie nám trvalo hľadať chobotnicu a sépiu.

Branko a Leo: Páčilo sa nám veľké akvárium, kde boli korytnačka a iné ryby.

Danielka: Zaujímavé bolo, že tam bola obzvlášť veľká korytnačka a po celý čas sa na nej vozila menšia ryba.

Anička: Spolu s Brankom sme sa nevedeli vynadívať na zaujímavého žraloka kladivohlavého.

Hugo: Na druhom poschodí sa mi najviac páčil biely žralok.

Mirko: Tam, kde je pralesná časť, keď som natáčal, okakala ma opica.

Jožko: Videl som aj svietiace škorpióny.

Adam: Budova bola veľká. Mala 9 poschodí a my sme behali hore dole po schodoch.

Šimon: Najviac sa mi páčilo hladkanie kaprov a kupovanie suvenírov.

Júlia: Ja som si kúpila pero so zajacom a gumenú jašteričku.

Danielka: Potom sme sa ešte pred príchodom autobusu vonku guľovali.

Mirko: Cestou späť sme sa hrali všelijaké hry. Ale nemohli sme behať po autobuse Stanka na nás starostlivo dozerala. Pani učiteľka Renátka nám ešte na konci zhrnula, aká bola cesta dlhá, a povedala nám všelijaké zaujímavosti.

Larka: Výlet sa nám veľmi páčil.