Ukončovanie overovania waldorfu na Slovensku

Autor: Xénia Činčurová, učiteľ, 1.4.2013

Prešlo 12 rokov, čo waldorfská škola pôsobí na Slovensku, a tento rok ministerstvo školstva rozhoduje o tom, či pre rodičov a ich deti má zmysel jej pokračovanie aj v podobe budúceho stredoškolského stupňa. Ministerstvo práve zbiera informácie o škole ako podklad pre následné rozhodnutie. Veľmi dôležitý je hlas rodičov a absolventov školy, ktorý sa zatiaľ veľmi málo prejavil. Všetci, čo máte skúsenosti s waldorfskou školou, máte práve možnosť ich tlmočiť priamo Ministerstvu školstva SR písomne.

11. 4. 2013 o 9.00 sa na podnet ministerstva koná Okrúhly stôl k waldorfskej pedagogike, kde sú pozvaní najmä odborníci, ktorí majú čo k téme povedať, traja zástupcovia za školu - riaditeľka, zriaďovateľka školy a jeden zástupca rodičov. Diskusia je neverejná a jednotlivé príspevky budú v písomnej podobe predložené pánovi ministrovi ako podklady pre jeho rozhodovanie. Škola pripravuje všetky podklady a hodnotiace správy, Rada rodičov poskytne svoje vyjadrenie. Stretnutia sa zúčastnia aj zahraniční hostia.

O ďalšom dianí okolo školy vás budeme priebežne informovať.