Trojgeneračný babinec

Autor: Ivana Bánová, rodič, 8.3.2016

V krajčírskej dielni sa v sobotu stretli staré mamy, mamy a dcéry zo 6. ročníka spolu s triednou Mirkou Okuliarovou (a jednou staršou sestrou)na akýchsi jarných „priadkach“. Popri rozhovoroch o živote, rozprávaní strašidelných príbehov a spoločnom speve slovenských aj anglických piesní dievčence a ženy zamestnávali najmä ruky. Cieľom bolo došiť stredoveké šaty pre dievčatá. Tie si síce značnú časť dokázali ušiť samy, ale keďže šiestaci doposiaľ takéto zložité odevy ešte netvorili, na dokončenie potrebovali pomoc dospelých. S pomocou starších, aj keď nie vždy skúsenejších krajčírok všili rukávy, vsadky na chrbte, kliny na bokoch a dokončili lem pri krku. Všetko ručne. Napokon, ani v stredoveku šijacie stroje neexistovali. Veľká vďaka patrí Saši Paršovej, ktorá zabezpečila strih šiat a celú sobotu bola všetkým krajčírkam  s veľkou trpezlivosťou nápomocná. Výsledok budete môcť vidieť na vystúpení šiestakov v rámci Veľkonočnej besiedky.

Kúsok atmosféry zo spoločnej práce a príjemného klebetenia si pozrite na fotkách Mirky Okuliarovej.