Druhá Kaviarnička pre rodičov

Autor: Renáta Kubečková, učiteľ, 10.12.2019

V podvečer 18.11.2019 sa v príjemnom prostredí štvrtáckej triedy konala už druhá Kaviarnička pre rodičov. Pri káve a čaji sa tu zišlo desať rodičov a za školu Xénia Čincurová, Mirka Tagar, Gabriela Cviková a Renáta Kubečková.

V neformálnej atmosfére sa prediskutovalo viacero tém. Najpálčivejšou témou bola waldorfská pedagogika a jej neľahké presadzovanie sa v slovenskom priestore. Jedným z návrhov bola aj možná spolupráca s inými alternatívami. Dotkli sme sa aj témy, kedy a za akých okolností bude doriešený bezpečný prístup ku škole po ceste, ktorá sa zmenila na frekventovanú vozovku. Kolegyne odpovedali aj na otázky rodičov, ktoré sa týkali ich detí, napríklad ako zmysluplne organizovať popoludňajšie aktivity dieťaťa.

Čas rýchlo ubehol v príjemnej atmosfére a hojnejšia účasť oproti minulej Kaviarničke ukázala, že postupne prichádza po svoje odpovede viac rodičov.

Renata Kubečková