Waldorfská škola v Bratislave

Zážitky z waldorfského vyučovania

Geometria v siedmej triede

Autor: Alena Klčová, učiteľ, 17.2.2013

Geometria na waldorfskej škole je jeden z predmetov, ktoré sa najviac odlišujú od klasickej školy, teda od štátneho systému. Šiesta trieda, to je obdobie, keď sa žiaci dostanú prvýkrát k rysovaniu. Formovým kreslením, geometriou voľnej ruky, ručnými prácami a fyzickým vývinom sú ich ruky už… Pokračovať v čítaní

Múdrosť v zemi ukrytá

Autor: Miroslava Okuliarová, učiteľ, 26.9.2012

Ako každý rok i tohtoročných tretiakov čakala epocha s názvom Zo zrna chlieb, ktorá začala koncom septembra. V tomto čase nám ešte teplé jesenné slnko spríjemňovalo chvíle vonku, ktoré sme využili na možnosť zoznámiť s ľudskou prácou spojenou s pôdou a rastlinami nielen v zošitoch, ale aj v praxi. … Pokračovať v čítaní

Čo sa učia šiestaci na matematike

Autor: Alena Klčová, učiteľ, 19.6.2012

Článok pre Vás napísala Alena Klčová, triedna učiteľka Ekonomická matematika v 6. ročníku Jedna z epôch šiesteho ročníka na waldorfskej škole je ekonomická matematika. Jej obsahom je priblížiť deťom svet financií – obchodu, bánk, investovania, vedenia domácnosti z hľadiska peňazí. Iste každý… Pokračovať v čítaní

Ako sa učí dejepis na waldorfskej škole – šiesty ročník

Autor: Alena Klčová, učiteľ, 11.6.2012

DEJEPIS v 6. ročníku – STREDOVEK Dejepis šiesteho ročníka obsahuje dve témy v dvoch vyučovacích epochách: rímsku ríšu a stredovek. Druhá epocha začala tým, čím prvá skončila, teda rozpadom Rímskej ríše. A potom to začalo. Každoročná dilema asi každého učiteľa v týchto hutných… Pokračovať v čítaní

Boli sme na olympiáde

Autor: Daniel Heriban, žiak, 11.6.2012

Olympiáda v Schöenau patrí k zážitkom, ktoré sa nezabúdajú. Tohto roku sa tam konal 14-ty ročník. Už minulý rok, v škole v prírode, sme začali hádzať oštepom, ale to bolo len v rámci orientačného behu. Na začiatku tohto roku sme trénovali oveľa viac. Na jeseň sme takmer na… Pokračovať v čítaní

“Mama, poďme do Banskej Štiavnice!”

Autor: , 19.11.2011

nečakane vyhlásil môj 10-ročný syn v jedno sobotné ráno. Naposledy sme boli v tomto krásnom kraji pred rokom cez veľkonočné prázdniny, tak som bola zvedavá, prečo ho to tak náhle napadlo znovu. „O 2 týždne máme napísať projekt zo zemepisu“, hrdo vysvetľoval, „a ja som si vybral Banskú Štiavnicu“… Pokračovať v čítaní

Prírodopis 4.ročníka – Epocha zvierat očami žiaka

Autor: Daniel Heriban, žiak, 22.7.2011

Zatiaľ najlepšia epocha, čo som zažil, bola epocha zvierat. Najprv sme sa učili o človeku. To až také zábavné nebolo. Potom sme sa rozprávali o zvieratách a keď nejaký spolužiak mal také zviera, o akom sme sa učili, tak nám ho priniesol ukázať. Prvý deň sme si nakreslili… Pokračovať v čítaní