Waldorfská škola v Bratislave

Zážitky z waldorfského vyučovania

Schönau 2013 z pohľadu žiaka

Autor: Zuzana Bugárová, učiteľ, 6.6.2013

Bol upršaný deň a autobus zablúdil do iného Schönau. Na miesto sme dorazili o štvrtej. V daždi sme stavali stany a ja som mala úplne premočené veci. Je tam pekné prostredie na oddych. Majú veľkú školu a veľký pozemok pri lese. Mali tam dobré jedlo. Je dobré vedieť po nemecky alebo po… Pokračovať v čítaní

Vivat Olympia!

Autor: Zuzana Bugárová, učiteľ, 5.6.2013

Nebol to pravý večný oheň pochádzajúci z Gréckej Olympie, no v srdciach všetkých piatakov a ich rodičov, ktorí prišli na 15. Olympijské hry waldorfských škôl v Schönau an der Triesting, vyvolal magickú atmosféru už pri Slávnostnom otváracom ceremoniáli ráno 1. Júna 2013.… Pokračovať v čítaní

Biely sen ôsmakov

Autor: Ivana Bartovičová, učiteľ, 4.4.2013

Biely sen ôsmakov sa im do bodky splnil. 17. februára 2013 sme sa po cca 6 hodinovej ceste najskôr rýchlikom, potom motorákom, ktorý vzbudil na tvárach ôsmakov zvyknutých na rýchle autá začudovanie i pobavenie, a napokon autobusom po riadne zasnežených cestách Oravy, ocitli v… Pokračovať v čítaní

Štvrtáci a ich projekty

Autor: Renáta Kubečková, učiteľ, 2.4.2013

Máme za sebou epochu prírodovedy, ktorú si deti užili od začiatku až do konca. Hlavnou témou boli človek, niektoré zvieratá a rozdiely medzi nimi.  Pri látke o zmysloch sme si aj hravým spôsobom testovali chute a sledovali vtipné reakcie spolužiakov. Zvieratá však deti zaujali najviac a preto… Pokračovať v čítaní

Dejepis. Alebo, ako uchopili siedmaci humanizmus a renesanciu.

Autor: Alena Klčová, učiteľ, 23.3.2013

V siedmej triede waldorfskej školy máme len jednu epochu dejepisu. Aj tá trvala sotva dve-tri storočia. Teda historicky. Nám štyri týždne. Čím bližšie sme totiž k súčastnosti, tým máme dejiny lepšie zmapované a tým viac udalostí sa v nich popisuje. Starovek - obrovský úsek dejín s rozvojom… Pokračovať v čítaní

Waldorfská škola - video záznamy

Autor: Waldorfská škola, 20.3.2013

Záznam z oficiálnej návštevy v Súkromnej základnej škole waldorfskej účastníkov medzinárodnej konferencie súkromných škôl v Bratislave, v júni 2012.Waldorfská škola na TV Baina a...... na STV Pokračovať v čítaní

Ja som dobrý remeselník alebo výlet za remeslom do ÚĽUV-u

Autor: Miroslava Okuliarová, učiteľ, 13.3.2013

Ani tohtoročných tretiakov neminula téma remesiel v rámci vlastivedy, ktorá sa tiahne celým ročníkom a bude zavŕšená v skanzene Pribylina školou v prírode.Naši žiaci sa nezoznamujú s jednotlivými remeslami iba na obrázkoch v učebnici a poznámkami v zošite. Môžu si ich hlavne… Pokračovať v čítaní